Armastus

Nagu enamus ilusaid lugusid, algab ka Tohi lugu armastusest.
Tohi idee algataja Priit näiteks armastab juba oma 20 aastat džinntoonikut juua.

Ühel päeval umbes 5 aastat tagasi, kui baarides võidutsesid lääged rummkoolad, oli lõpuks ka Eestis tunda, et maailma on vallutamas džinni-hullus. Võttes arvesse Priidu ammust armastust ja soodsat hetkeseisu tundus ideaalne hetk luua oma džinnitootmine. Ei mingist vajadusest lähtuvalt, vaid lihtsalt tundus äge idee.

Priidu idee täitsa oma džinnist kõnetas ka ammuseid sõpru Tormit ja Siimu. Samuti suured džinnisõbrad.

Tere, Kohila, tere, Tohisoo viinaköök!

Otsustasime, et kohal, kus džinni tootma hakkame, võiks olla mingi alkoholiga seotud ajalugu. Peale pooletunnist otsimist kinnisvaraportaalis oli hoone leitud: vana mõisa viinavabrik, mitte kaugel Tallinnast. Majas polnud ühtegi viidet, et siin oleks kunagi viinatootmine olnud, välja arvatud suur valge korsten. Sellest piisas, nädalaga oli maja soetatud.
Viimati oli siin tegutsenud käekottide vabrik ja neist oli maha jäänud hunnik õmblusmasinaid ja materjale, mille me paari aastaga suutsime ära realiseerida.

Kuidas džinni teha

Ok, maja on, ajalugu on. Aga kas keegi džinni ka teha oskab?

Selgus kurb tõsiasi, et Eestis polegi selliseid inimesi kuigi palju, kes omaks vajalikku haridust ja kogemust. Lõpuks saime vajaliku info seadmete ja varustuse ostuks kuidagi siiski kätte

Tootmisruumide renoveerimine ja bürokraatia murdmine kestis kokku 2 aastat.  Valisime välja destilleerimisseadmed Saksa tootjalt Carl. Kindel Saksa kvaliteet. Quinti pudeldusliin tuli Itaaliast, roostevabad mahutid Slovakkiast ja pumbad Jaapanist, laboriseadmed Saksamaalt.

Kuna me ei leidnudki inimest, kes tuleks ja meile meie maitse järgi džinni teeks, tuli ise ennast asjaga kurssi viia ja hakkama saada. Palju tunde internetis ja koolitus Saksamaal andsid kogemuse, et ise oma väikse koduse destillaatoriga pesumasina peal kümneid erinevaid džinni-prototüüpe luua. Kogu seda hullust, mis masinast välja jooksis, käisid proovimas head sõbrad, sommeljeed ja baarmanid.

Lõpuks jõudsime sinnamaale, et need katsetused muutusid meeldivaks ja joodavaks. Sõelale jäid kaks huvitavat kombinatsiooni: üks murakaga ja teine pipardega. Maailmavallutust otsustasime murakaga alustada, vürtsikas džinn ootab oma aega.

Hea raamat väärib ägedat kaant

Nime valik oli lihtne. Tohisoo mõis=TOHI.

Kõlab justkui jaapanipäraselt, aga võib ka mõelda TOO HIGH, või hoopis võtta seda sõnamänguna: TOHIB, EI TOHI.

Kindel oli see, et meie Gin peab riiulitel silma paistma. Tellisime Järvakandi klaasitehaselt päris oma pudeli, mis võttis kõvasti aega, aga hetkel on küll hea tunne, et ikkagi eestimaine ja oma. Pudelit valisime katma sildi, mis paistab silma igas hämaras baaris ja riiulil kasutades peaaegu neoonset roosat tumedal taustal.

Detailid loovad terviku

  • TOHI on mõeldud optimistidele – meie pudelil on skaala, mis näitab kas pudel on täis, poolik või tühi. Seal, kus peaks olema pool joodud, näitab skaala endiselt märki, et pudel on täis – TOHI pudel on alati pooltäis!
  • Sõrmusega linnu ärandasime Bellinghausenite vapilt. Just selle sama Bellinghauseni vapilt, kes Antarktika avastas – nimelt olla tema isa kunagi selle Tohisoo mõisa omanik olnud.
  • TOHI džinn on heartcrafted, mitte handcrafted. Paneme alati tükikese oma südamest igasse keedetud džinni-laari.
  • Cloudberry mist. Kujutage nüüd ette hommikust udust raba, kus parasjagu murakad valmivad…

Miks on TOHI parem kui teised džinnid?

Ega ei olegi tingimata parem, aga see-eest on omanäolisem, äratuntavam, põneva murakanüansiga.

Teist sellist ei leia, TOHI džinn on unikaalne ja me usume sellesse!

Mis edasi saab?

Meie toode on saanud nii tarbijate kui edasimüüjate poolt meeldiva vastuvõtu osaliseks ja juba ka esimesi auhindu noppinud. TOHI džinni võid leida parimate baaride riiulitelt ja suurtest kaubanduskettidest.

Edasi vallutame maailma! Vahepeal saab valmis ka külastuskeskus koos seminariruumidega, et saaksite tulla vaatama, kuidas me seda imelist džinni valmistame. Teeme degustatsioone, pakume süüa ja müüme sulle mõne t-särgi 🙂

Tohi Distillery OÜ džinnitehase tootmisseadmete ostmist ja vajalike ehitustööde teostamist toetati PRIA 2017. aasta mikro- ja väikeettevõtjate põllumajandustoodete töötlemise ning turustamise investeeringutoetuse raames. Seminarikeskuse ehitamise investeeringuid on toetatud PRIA poolt maapiirkonna majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetuse 2018. aasta taotlusvoorus.