Skip to main content

Appi, see on roosa!

Aprillikuu viimastel päevadel olid väärikad prouad kutsutud Tohisse külla. Üks omamoodi sündmus, veidi roosaka ja nostalgilise alatooniga. Külla tulid kunagise nahavabriku “Linda” prouad Priiduga juttu puhuma ja klaase kokku lööma. Nimelt, mitte alati pole Tohisool džinni meisterdatud. Veel mõnikümmend aastat tagasi vuristasid siinsamas, mõisa viinaköögi ruumides, tublid “Linda“ naised õmmelda nahast käekotte, kohvreid ja isegi kiivrite sisusid. Just needsamad andekad naised said inspiratsiooniks täna samades ruumides tegutsevale Tohi džinnivabrikule, luua üks kordumatu džinn. Südikas džinn, mis oleks veidi nostalgiline, kodune ning samas naiselik.

Kogusime 2021. aasta suvel Eestimaa aedadest suvised vaarikad, destilleerisime need vaskkatlas, seejärel leotasime külmkuivatatud vaarikatega ning segasime spetsiaalse retsepti järgi valminud džinniga. Peale seda läks džinn “puhkama” mitmeks kuuks, seejärel filtreeriti mitmekordselt ning alles seejärel pudeldatakse roosa kaunitar. Täpselt nagu vanasti, kui moeka käekoti disain ega õmblemine juhtunud üleöö. Kusjuures, retsepti ei ole lisatud grammigi suhkrut!

Protsessi keerukuse ja vaid naturaalsete komponentide kasutamise tõttu on uus vaarikadžinn õrnalt häguse värvivarjundiga, nagu looduslikel toodetel kombeks.

“Linda“ džinni on vaid väikeses koguses 300 pudelit. Osta saad vaid meie e-poest ja tulles kohapeale Tohi Distillerysse Kohilas.

Maitses on justkui südasuvine Eestimaa marjaaed! Džinni maitses on tunda magus-hapukat vaarikat, vürtsikat kardemoni, rohelisi ürte ja kuivatatud kadakamarja. “Linda” džinni järelmaitse on meeldivalt lopsakas ja kergelt magus.

“Linda“ džinntooniku kokku õmblemiseks läheb vaja kena copa klaasi, rohkelt jääd, 4 cl Tohi “Linda“ vaarikadžinni ning 20 cl kvaliteetset toonikut. Täiusta roosat kokteili aromaatse värske piparmündioksaga.