Skip to main content

Arooniadžinn – Parim Jook Lääne-Eesti väiketootjalt!

Igal aastal valib Eesti Toiduliit parimaid tooteid, mis Eestis valmistatakse. Nii toidu, kui ka jookide kategoorias. Sündmus, mis on palavalt armastatud nii tarbijate kui tootjate poolt, toimus juba 28ndat korda. „Eesti Parima Toiduaine” konkursil osales tänavu 66 ettevõtet 161 tootega. Konkursi eesmärk on selgitada välja möödunud aastal turule jõudnud ja Eestis toodetud parimad toidutooted.

Tohi Distillery seadis üles eelmisel aastal ilmavalgust näinud ainulaadse arooniadžinni Tohi Aronia Infused Gin. Eelmisel aastal müüdi tumepunane džinn läbi loetud kuudega ja andis kõvasti julgust teha uuel aastal veidi suurem partii. Kutsusime üles arooniapõõsaste omanikke üle Eesti müüma Tohile oma marju ja nii sündiski 2022 partii. Muide, kõik marjad tambitakse puruks sõna otseses mõttes jalgadega (kilesukkades küll!) – täpselt nagu siiani väikestes veinimajades Euroopas.  Kogu džinni valmistamise protsess on aeganõudev ja vastupidiselt tavadžinnidele, arooniadžinni valmis “küpsemine” võtab aega mitu kuud. Tulemuseks on tumepunane, veidi vermutiliku iseloomuga džinn. Muide, džinni retsepti ei ole lisatud suhkrut!

Võttes arvesse toote keerukust ja erilisust, on ääretult suur rõõm saada selline tunnustus Eesti lugupeetuima võistluse žüriilt! Voila – meie arooniadžinn TOHI Aronia Infused Gin on ametlikult: “Parim Jook Lääne-Eesti Väikeettevõttelt 2022″ Aitäh!

 

Maaelu minister Urmas Kruuse, Tohi Distillery meister Madis Kübar ja Toiduliidu volikogu esimees Veljo Ipits