Skip to main content

Milliste toitudega sobib džinn? #ginstronomy

Pardiprae juurde Pinot Noir ja hapukapsaga sobib hästi Gewürtztraminer. Veini ja toidu sobitamisest oleme kõik kuulnud ning klaas valget veini kala juurde on inimõigus. Kuidas on lood džinniga? Džinni ja sellest tehtud kokteile on huvitav sobitada erinevate suupistete ja eelroogadega.  Uurime teemat lähemalt ja nagu Tohis kombeks – tohib inspireerida!

Sarnaselt veini ja toidu sobitamisega, pea alati meeles lihtsat tõde – maitsed peavad olema tasakaalus.

MEREANNID

  • Külmsuitsu- või graavilõhe, õrna vürtsi ning värskelt pressitud sidrunimahlaga – ideaalne paar klassikalise džinntoonikuga. Lõhe rasv tasakaalustab kuiva džinntoonikut ja vastupidi. Nipp – lõhet võib üleöö marineerida ka džinnis! Kindlasti kasuta kuiva džinni, kõige paremini sobivad London Dry Gin tüüpi või mereväe kangusega džinnid.
  • Krevetid ja džinntoonik – match made in heaven! Tšillimarinaadis grillitud krevetid või väiksed kanapeed seesamiseemnete, majoneesi ja küüslauguga – mm, kõht juba läkski tühjaks!
  • Tead ju küll, et aurutatud rannakarpide kastmesse valatakse valget veini. Järgmine kord proovi kastmesse 8 cl kuiva džinni, näiteks London Dry tüüpi, kuna selle retseptis on muude vürtside seas ka lagritsajuurt. Kadakamari, lagritsajuur ning rannakarbid on hästi huvitav maitsekombinatsioon.

LIHA

  • Pasteet – pasteeti maitsestatakse tihti kadakamarjadega, mis on ju iga džinni alustala. Seega, röstleival pasteet koos jõhvikamoosi täpikesega, juurde näiteks mereväe kangusega džinntooniku kokteil.
  • Valik sinke – valmista suupistevaagen erinevate sinkidega – prosciutto, chorizo, veiselihasink, sekka maitsete tasakaalustamiseks värsket kurki, tomatit ning rukkileiva tsipse. Siia juurde klapib õrnalt magusa alatooniga džinntoonik.

JUUST

Sarnaselt mereandidega, on juust džinni juurde suhteliselt kindel valik. Eriti hästi sobivad džinntooniku juurde tugevamaitselised juustud – Manchego, Stilton, sinihallitus- ning suitsujuust. Säti vaagnale juurde soolaseid kreekereid, oliive, värskeid marju ning sega klaasidesse G&T-d!

CIN CIN! Rohkem kokteiliideid leiad siit.