Skip to main content

Džinnivabrikust saab nüüd rummi!

Ei ole uudis, et kodumaa kliima on heitlik ja gramm päikest kulub alati ära. Nii hingele, kehale kui klaasi. Tohis on juba hea mitu aastat kodumaa parimaid džinne meisterdatud, lisaks pidusid peetud, firmapeost pulmadeni ja mida kõike veel. Ning pidevalt oli nii, et ikka küsitakse, kas rummi ka saaks? Kuna seda Kariibidelt pärit jooki Eestis teha ei saa, otsustasimegi sammud seada otsinguretkele soojemasse kliimasse. Et põhjamaistele džinnidele seltsi pakkuda ja luua päris oma maja rumm!

4589 miili & rummi teekond

Täpselt 4589 meremiili kaugusel olevad unistuste saared on ju maailmakuulsad mitte ainult oma troopilise kliima, vaid ka oma eripalgeliste rummide poolest. Saarelt saarele, kuni jäädi pidama Trinidad & Tobagole ning Dominikaani Vabariiki. Kahe saare peale kokku saadi kokku sobilik hele rumm, mille palusime meile kokku segada. Mille maitse oleks tulvil päikest, puusanõkse ja särtsu. Edasi läks nii, et peale mitmeid degusteerimisi see õige leitigi. Käed löödud, maitsed kinnitatud, tohilased läksid koju tagasi ja jupi aja pärast järgnes hea mitu vaati uut heleda rummi, mis randusid Kohilas. Edasi – juba ettevalmistatud uhke punase sildiga pudelisse. Segatud Trinidad & Tobago ja Dominikaani maitsetes, pudeldatud armastusega Tohi Distillerys.

Miks just valge rumm?

Valge rumm on kergema maitse ja värviga kui tumedamad rummid ning see on valmistatud suhkruroo mahlast või melassist.  See rumm sobib hästi kokteilide valmistamiseks, sest see ei anna kokteilile tugevat maitset ega värvi ning laseb teistel koostisosadel esile tulla. Eestis juuakse rumme rohkem kokteilides, kui puhtalt. Rummkoola on paljude lemmikkokteil ja pidude menuk.

Millist kokteili tohib teha?

Täida kõrge klaas jääga, lisa paar laimisektorit, lisa Tohi Rum Blanco ja vala peale koola. Sega kergelt läbi, tee puusanõks ja ongi valmis. Tohi hele rumm sobib ka klassikalise mojito kokteili ja muude rummikokteilide valmistamiseks.

Tahaksid rohkem teada? Mine Tohi e-poodi, ega mujalt seda naljalt ei leia.