Skip to main content

Eesti džinnid – hõbedaga üle valatud!

Üks olulisemaid käsitööjookide maailma festivale ja võistluseid on Craft Spirits Berlin Saksamaal. Koht, kus mitu aastat on kokku saanud huvitavad džinnimeistrid, muude käsitööna valmivate alkoholide tootjad ning eriala spetsialistid restoranidest baarideni. Paraku 2022. olustik ei lubanud päris festivali korraldada, küll aga toimus traditsiooniline toodete hindamine ja auhindade jagamine.

Koguni 666 erinevat käsitöö napsu (sh. džinne, rumme, viinasid, likööre) esitati žüriile hindamiseks. Tohi Distillery andis võistlusele üles “kuldse trio“ – Tohi Cloudberry Mist Gin, Tohi London Dry Gin ning uusima – püssirohukindla Tohi Admiral’s Reserve Navy Strength Gini. Üllatus-üllatus, kui saabus meile tore teade Berliinist, et kõik 3 džinni on saanud hõbemedalid ja suurepärase punktiskoori.  Seda kõike väga tihedas konkurentsis!

“Võistlusel, kus konkurents on ülitihe, saavutada nii head tulemused, on lihtsalt suurepärane!“, kommenteeris Tohi Distillery džinnimeister Priit Palk. “Pealegi, sel konkursil on ülekaalus ja ehk ka eelispositsioonil kohalikud, Saksa päritolu tooted. Suur riik ja erinevaid käsitööjooke on tuhandeid.  Olla Tohi džinnidega TOP 15 parima seas – see on midagi täiesti erilist. Seda enam on nii uhke, et parimad Eesti käsitöödžinnid said nii kõrge tunnustuse. Äge!“