Skip to main content

Kokteilide šeikimisest – lihtsalt

Shakers Tohi Distillery blog post

Šeikimine on kiireim ja lihtsaim viis kokteili jahutada, lahjendada ning anda tekstuuri. Pluss – tunda end peo staarina – muud etteastet polegi vaja ja vau-efekt on garanteeritud. Šeikimine võib algul tunduda raketiteadus – läikiv metalne šeiker, kes teab mis muud vidinad ja üldse – kui kaua peaks kokteili raputama enne, kui saab oma lemmik kokteili nautima asuda? Milliseid kokteile on parim šeikida?

Lihtne reegel on see, et šeigi kokteile, mille retsept sisaldab mahla, muna või piimatooteid. Me ei räägi siinkohal lihtsast alkohol +  mahl + jää kokteilist nagu näiteks Kruvikeeraja. Samuti – iialgi ära kasuta kokteili šeikeris purustatud jääd!

Šeikerite tüübid

  1. Cobbler ehk üleni metallist kolmeosaline šeiker. Kõige lihtsam ja levinum šeikeri tüüp. Eriti koduses kasutuses, mitte baarides proffide käe all. Seda eelkõige seetõttu, et täites šeikeri ¾ osas jääga nagu peab, pluss muud kokteili komponendid – šeikides metallist nõu „külmub“ ära ning peale hoogsat raputamist on šeikerit raske avada. Sõel on kas eraldi ülemises otsas või keskel.
  2. Boston šeiker – koosneb kahest koonusekujulisest osast. Klaasist segamisklaas (vahel siiski ka metalne) ja metallist osa. Kasutades Bostoni šeikerit, vajad lisaks kokteilisõela kurnamiseks. Seda tüüpi šeiker on eelistatum professionaalsete barmanide seas – anum on tihti veidi suurem ja külmumise efekt on hulga väiksem kui üleni metallist „ametivennal“ cobbler´il.

erinevad šeikerid tohi distillery

Lets shake!

Džinniga saab teha erinevaid šeigitud kokteile. Ole julge ja katseta erinevaid retsepte. Tohi kokteilide kollektsioonis on pop magushapu Gin Sour ja suvine Margarita džinniga ehk Tohirita.  Alustamiseks vali välja kõik vajalikud kokteili komponendid. Jääga ära koonerda – täida kolmveerand šeikerist jääga, seejärel muud kokteili koostisosad. Mis järjekorras? Teooriaid on erinevaid – raskemad enne (koor, muna)  või kallimad enne.  Seejärel sule šeiker, haara ühe käega ülemisest osast ja teisega alumisest, raputa energiliselt üles alla või enda lõuani tõstetult vasakule ja paremale. Kokteili tasub šeikida vähemalt 12 sekundit. Selle ajaga jõuab kokteil jahtuda. Kui retseptis sisaldub muna, raputa vähemalt 17 sekundit. Ava – mõnikord vajab šeiker õrna lööki kahe nõu kokkupuute kohale 😊. Kurna kokteil jahutatud klaasi, kaunista ja serveeri. Nii lihtne see ongi!