Skip to main content

Milline kokteil sobib Sinu tähemärgile?

Kohtusid Lõvi tähtkuju esindajaga? Üllata teda vastava kokteiliga ja plusspunktid on garanteeritud. Miks Neitsi tellib baaris Dry Martini? Kas Skorpion joob vaid salapäraseid jooke? Kas Kaksikud joovad kaks kokteili korraga?  Tohi suur kokteilihoroskoop seletab lahti need müsteeriumid.

 • KALJUKITS  22 dets – 19 jaanuar

Kaljukits on põhjalik ja pühendunud nii tööl kui kodus. Sulle meeldib kontroll ja Kaljukitse ümber ei tohi olla kaost. Toit ja jook olgu arusaadava maitsega, samas pakkudes erilisi maitsenüansse. Gin Sour kokteil on Kaljukitse salaretsept, millega üllatada külalisi või iseend rõõmustada. Kuna jaanuar on tuntud ka “kuiva kuuna”, siis on hea mõte kasutada alkoholivaba džinni alternatiiviks.

 • VEEVALAJA  20. jaanuar – 18. veebruar

Sul pole aega korraldada sündmust? Ideid puudu? Räägi Veevalajast sõbraga ja ta organiseerib kõik ära. Neil on harukordne võime köögis ja baaris tegutseda kiirelt ja tõhusalt. Veevalaja on otsekohene, täpselt nagu üks korralik Püssirohukindel džinntoonik

 • KALAD  19. veebruar – 20. märts

Romantilise meelega Kaladele meeldib väga hea toit ja jook, vahest liigagi. Gurmaanidest Kalad ei kurda kunagi millegi üle, seega on nad täiuslikud külalised. Kui lähed sellele tähemärgile külla, siis võta kaasa hea pudel veini või džinntooniku komplekt. Kalade tähemärgi esindajale võiks sobida stiilselt magushapu Gimlet – džinnikokteilide klassika!

 • JÄÄR 21. märts – 19. aprill

Jäärad on ausad ja jumaldavad vürtse. Elu peab ikka vürtsikas olemas, nii maitsetes kui mujal. Liidriomadused voolavad neil veres! Neid on seega lihtne leida juhtivatelt ametikohtadelt.  Baaris üllatab Jäär veidi ebatavaliste kokteilidega, mida on põnev avastada. Tšilli ei käi mitte ainult Tom Kha supi sisse. Ka džinntoonikusse!

 • SÕNN 20. aprill – 20. mai

Suure südame ja empaatiavõimega Sõnn kuulab ära kõik su mured ja rõõmud. Ta viib su peole ja te tantsite hommikuni. Neile meeldib kogeda uusi elamusi ja maitseid. Sõnnid on horoskoobi hedonistid! Õige hedonist hindab kokteilimaailma James Bondi üht lemmik kokteili – Vesper.

 • KAKSIKUD 21. mai – 20 . juuni

Uudishimulikud, aktiivsed ja vahel kahepalgelised Kaksikud on horoskoobi rahutud hinged. Nende jaoks on palju tähtsam hästi juua kui hästi süüa. Ja kõige toredam, kui kõik valmib hästi kiiresti ega mitte liiga keeruliselt. Kaksikutel on raske valikuid teha, sest kõik tundub menüüs nii ahvatlev! Kui ei suuda otsustada, võtab mõlemad. Näiteks kokteilikaunistus võiks selle tähemärgi jaoks olla kaheosaline – 2 kirssi või 2 viilu apelsini! Kokteilimaailmas rõõmustab Kaksiku rahutut maitset baaride klassika – Negroni, mille retsept on 2+2+2 cl igat komponenti – džinn, vermut ja bitter! Lihtne ja huvitav.

 • VÄHK 21. juuni – 22. juuli

Vähk on lojaalne, elava kujutlusvõimega ja hoolitsev tähemärk. Neile omistatakse ka suurt lähedusvajadust – peol peale paari džinntoonikut Vähid kallistavad kõiki! Nad usaldavad paljuski oma kõhutunnet kuivõrd fakte entsüklopeediast. Paku Vähile suvist Margaritat džinniga ja ta kallistab Sind.

 • LÕVI 23. juuli – 22. august

Lõvi ei pea ära sööma lõvikonservi, et olla julge. Sodiaagi kõige uhkem tähemärk, head liidrid ja seltskonna hinged. Kui võtab midagi ette, siis korralikult. Kui talle keegi ei meeldi, siis seesama tüüp kuuleb sellest esimesena. Seltskonna hing Lõvi eelistab värskeid maitseid ja neid suures klaasis, mida saab käes hoida pikalt, samal ajal seletades sõpradele järjekordset seiklust (savannis). Veidi vürtsikas džinntoonik on selleks hea lahendus.

 • NEITSI 23. august – 22. september

Sodiaagi korraarmastaja! Neitsi kodu pole iialgi segamini ja kõikjal valitseb kord. Nad on hinnatud projektijuhid igas ettevõttes oma süsteemse mõtlemise tõttu või austatud arstid – teadus on elu alus. Peol, peale mõnda kokteili Neitsit ümbritsev kest langeb ning tavaliselt tagasihoidlik ja viisakas Neitsi kukub kontrollimatult lobisema.  Baaris tellib endale maitseka Martini, kahe oliiviga. Muide, Neitsi tähtkuju nimetus ladina keeles on “Virgo” – siit seletus, miks mõnikord on nimi “Virgin” ka nimi alkoholivabadele jookidele.

 • KAALUD 23.september – 22. oktoober

Elegantsed Kaalud kaaluvad kõike hoolikalt ja leiavad alati tasakaalu. Nad on intelligentsed, seltskondlikud ja tihti kuidagi seletamatult vastupandamatud. Jutukad ka, näiteks trammis võivad nad vabalt võõra inimesega juttu alustada.  Tasakaalu otsingutes peavad nad väga oluliseks õiglust ja võrdsust. Sarmikas Kaalude tähemärgi esindaja armastab ideaalseid toite ja jooke, mis vähemalt tunduvad ideaalsed. Vorm on oluline, samuti värv. Roosa on uus must, see pole mingi uudis. Sestap hindab Kaalude tähemärk värsket, tsipake magusa alatooniga ideaalses tasakaalus Rosé kokteili.

 • SKORPION 23. oktoober – 21. november

Horoskoobi salapärane realist.  Kriitikameel on paigas ja salapära enam kui küll. Skorpionid on jõulised, end kehtestavad tüübid. Talle meeldib suhelda, aga talle on tähtis ka üksi olla ja seltskondlikkusest taastuda. Tüüpiline Skorpion on enda vastu väga nõudlik ja seda ka toidu ja joogi osas. Kõik olgu kvaliteetne. Kokteilivaliku kvaliteetne vaste Skorpionile võiks olla vermutiliku alatooniga tumepunane salapärane džinntoonik Aroonia džinniga.

 • AMBUR – 22. november – 21. detsember

Kes seltskonnas kõige rohkem nalju teeb? Ilmselt Ambur. Heatujuline ja huumorilembene Ambur on aktiivse meelega. Jumaldab reisimist, on valmis minema kasvõi üksi Himaalajale – sest iseenda seltskond on ka väga okei. Ambur ei lobise kunagi tühja, kui tal midagi öelda on, siis ikka midagi asjalikku või head nalja. Eksimatu valik Amburile on korralik džinntoonik, veidi mesise alatooniga Cloudberry Mist G&T. Tahad ka nalja teha – proovi, kas suudad oma Amburist sõbra ära petta alkoholivaba džinntoonikuga. Kas teeb vahet või ei?