Skip to main content

Murrame müüte! Levinud legendid London Dry džinni kohta

London Dry džinni kohta on aja jooksul tekkinud mitmeid müüte ja eksiarvamusi. Murrame siinkohal 5 levinumat müüti!

  1. London Dry džinn tuleb tingimata Londonist

Tegelikult ei pea London Dry džinni tootma Londonis. “London Dry” viitab tootmisstiilile ja maitseprofiilile, mitte päritolule. Seda tüüpi džinni võib valmistada ükskõik kus maailmas. Muuseas ka Kohilas – Tohis on meil selles kategoorias Tohi London Dry Gin Ginger & Sichuan Pepper.

  1. London Dry džinn on nii kuiva maitsega, et keel jääb suulakke kinni!

Kuigi London Dry džinn on tuntud oma kuivuse poolest, nagu ka sõna “dry“ inglise keeles, ei tähenda see, et džinni pole mingit maitset. Kuivus viitab just sellele, et džinnile pole pärast destilleerimist lisatud suhkruid. Oluline on ka fakt, et London Dry Gin ei tohi sisaldada sünteetilisi värvi -või maitseaineid. Seega võib üldistada, et London Dry Gin on alati kõige kuivema stiiliga džinn, tihti peetakse ka kõige kvaliteetsemaks.

  1. London Dry džinn sisaldab ainult kadakamarju

London Dry džinni valmistamisel on kadakamarjad vältimatu komponent, kuid need ei pruugi olla alati kõige domineerivamad osad. London Dry džinni lisatakse maitse tasakaalustamiseks väga erinevaid komponente, näiteks tsitruselisi, idamaiseid vürtse – kardemoni, musta pipart või kubeeba pipart. Retsept on iga džinnimeistri otsustada.

  1. London Dry džinn peab olema värvitu

London Dry džinn võib olla selge või kerge karamellitooniga, kuid ei tohi sisaldada kunstlikke värve.

5. London Dry leiutati Inglismaal

Ei ole tõsi. Džinn sündis hoopis Hollandis. Jook oli mõeldud sajandid tagasi ravimiks, millele maitse meeldivamaks muutmiseks lisati kadakamarju. Seetõttu sai uus alkohoolne jook nime genever (tuletatud pr. k sõnast genièvre, mis tähendab kadakamarja).

Kui tekkis huvi mekkida Eestis toodetud ja auhinnatud parimat London Dry stiilis džinni, siis piilu Tohi e-poodi!