Skip to main content

5 parimat suvist kokteiliretsepti. Alkoholivabad.

Päriselt ka, ilma alkoholita saab valmistada sama häid kokteile!  Möödas on ajad, kui alkoholivaba valik tekitas pööritavaid pilke ja ainsad valikud olid vesi, mahl või limonaad. Või siis pakuti siirupisi magusaid kokteile, kus alkoholi puudumist üritati suhkruga leevendada.  Klassikalist džinni saab edukalt asendada alkoholivaba versiooniga, kus on olemas kõik džinnile omased maitsenüansid. Siit 5 suvist kokteilisoovitust, kõik on mõnusalt värsked ja klassikalised. Ainult – null alkoholiga!

Bramble

Suurbritanniast pärit tuntud marjane kokteil, milles annavad tooni džinn ja põldmarja liköör. Neid mõlemaid on lihtne asendada alkoholivabade alternatiividega, nagu alkoholivaba džinn ja värsked purustatud põldmarjad. Marjane maitseprofiil on täpselt sama hea, kui “päris“ džinniga!

Sul läheb vaja:

4 cl TOHI Virgin alkoholivaba džinni

30 ml värskelt pressitud sidrunimahla

15 ml suhkrusiirupit

15 ml põldmarja mahla

Jääkuubikuid

Kaunistuseks sidruniviil, värskeid marju

Võta šeiker ja lisa sinna pool jääst ning kõik kokteili komponendid.  Šeigi ca 15 sekundit. Kurna jääga (hästi sobib ka purustatud jää) täidetud klaasi. Kurna šeikerist kokteil klaasi. Kaunista sidruni ja marjadega. Serveeri ja naudi!

French 75

Prantslased ikka oskavad! See mullitav legendaarne kokteil on iga kokteiliraamatu klassika. Suvise aiapeo staar! Sest kuidas saaks miski olla kokteiliklaasis parem, kui külm šampanja, džinn ja värske sidrunimahl? French 75 kokteili saab väga edukalt valmistada ilma alkoholita, sest olemas on nii alkoholivaba džinn kui vahuvein.

Sul läheb vaja:

3 cl TOHI Virgin alkoholivaba džinni

15 ml sidrunimahla

15 ml suhkrusiirupit

Alkoholivaba vahuveini

Jääkuubikuid

Värsket sidrunikoort kaunistuseks.

Vala šeikerisse jää, Tohi Virgin džinnimaitseline jook, siirup ja sidrunimahl. Šeigi 15 sekundit, seejärel kurna šampanjaklaasi. Vala peale vahuvein, kaunista ja ongi valmis!

Tom Collins mocktail

Kuidas teha Tom Collinsi kokteili alkoholivaba versiooni? Klassikaline Tom Collins on lihtne maitsev ja värskendav segu džinnist, soodaveest ja sidrunimahlast. Kokteili alkoholivabaks muutmiseks  vaheta  džinn alkoholivaba TOHI Virgini vastu – selles on sama mõnus kadakane mekk.

Sul läheb vaja:

6 cl TOHI Virgin alkoholivaba džinni

30 ml värskelt pressitud sidrunimahla

15 ml suhkrusiirupit

Soodavett klaasi täiteks

Jääkuubikuid

Kaunistuseks sidruniviil ja/või kirss

Vala šeikerisse jää, Tohi Virgin džinnimaitseline jook, siirup ja sidrunimahl. Kurna jääga täidetud highball-klaasi. Vala peale soodavesi, kaunista ja ongi valmis! Tom Collins kokteili tohib valmistada ka šeikimata, valades kõik koostisosad klaasi ja lõpus segades õrnalt, umbes 7 tiiru!

Virgin Fizz

Nii mõnusalt kihisev kokteil! Oskus valmistada seda kokteili (ja see on lihnte) paneb kõik pead sinu poole pöörama! Lisa džinni asemel alkoholivaba versioon – null muret kokteil!

Sul läheb vaja:

4 cl TOHI Virgin alkoholivaba džinni

3 cl suhkrusiirupit

1 munavalge

1 värske laimi mahl

4 -10 cl mullivett joogi pikendamiseks (kogus sõltub Sinu enda maitse-eelistusest)

ohtralt jääd

Võta šeiker ning lisa kõik koostisosad, v.a mullivesi. Jääst kasuta pool kogusest. Šeigi umbes 30 sekundit, et munavalge läheks korralikult vahtu. Täida pika joogi klaas ohtra jääga ja vala kokteil peale.  Lisa veel peale mullivett ja sega kergelt läbi. Null muret, mitu maitseelamust!

No Gin & Tonic

Džinn ja toonik – need käivad kokku nagu sukk ja saabas. Aga kuidas teha džinntoonik alkoholivaba versiooni? Vaja on lihtsalt  väga head alkoholivaba käsitöödžinni (juhtumisi on meil TOHI Virgin), kvaliteetset toonikut ja lisandeid (marjad, tsitruselised, kurk, puuviljad – valik on nii lai!) ning saate nautida maitsvat kokteili, ent ilma alkoholita.

Sul läheb vaja:

4 cl TOHI Virgin alkoholivaba džinni

200 ml kvaliteetset toonikut

Paar viilu värsket apelsini või laimi

Täida copa klaas jääga, lisa Tohi Virgin alkoholivaba džinn, toonik ning apelsiniviil (või laimi). Sega õrnalt. Null muret, mitu maitseelamust!