Skip to main content

Tohi džinnid – maailma parimate seas. 92 punkti 100-st!

IWSC ehk International Wines and Spirits Competition on maailma vanim ja ühtlasi mainekaim alkohoolsete jookide võistlus. Päris esimene IWSC võistlus toimus 1970. aastal Suurbritannias. Läbi aastakümnete on juurde tekkinud sarnaseid võistlusi, ent IWSC on üks ja ainus. Tänavusel võistlusel osales 4000 (!!) erinevat alkohoolset jooki ligi 90-st riigist.  Et seda hulka paremini hallata, on joogid jaotatud 21 erinevasse kategooriasse (džinnid, rummid, viinad, veinid jne) ning välja antakse pronks, hõbe ja kuldmedaleid. Ihaldusväärseima, Gold Outstanding tiitli saamiseks peab jook saama vähemalt 98 punkti.  

Tohi Distillery saatis sel aastal Londoni poole teele oma “kuldse trio“ – Tohi Cloudberry Mist Nordic Dry Gini, Tohi London Dry Gini ning pere uusima – meresõidu kindla Tohi Admiral’s Reserve Navy Strength Gini. 

Rahvusvaheline žürii koosnes 85 oma ala eksperdist, kes 2 nädala jooksul hindasid kõiki võistlusele esitatud jooke. Absoluutselt tihedaima konkurentsiga kategooria oli džinn – osales 1200 erinevat džinni üle maailma!  Ülitihedas džinnikonkurentsis väljus Tohi trio eriti võidukalt – kõik kolm džinni said medalid kaela! Tohi London Dry Gin – 92 punkti. Ehk siis vaid 6 punkti lahutas kullast – tõeline napikas! Žürii kiitis kodumaist džinni  järgnevalt: „Külluslik, veidi vürtsikas ning maitses on tunda aniisi ja apteegitilli. Heas tasakaalus džinn, millel on meeldivalt kompleksne, pikk järelmaitse.“ 

Tohi Admiral’s Reserve Navy Strength Gini iseloomustati: “Õrnalt parfüümne ja elegantne džinn. Väga meeldiv tasakaal ürtide ja džinni põhimaitse – kadakamarja vahel. Mänguline maitse ja aroom. Lihtsalt suurepärane džinn!“. Tohi Admiral’ s Reserve džinnile omistati 91 punkti.   

Tohi Cloudberry Mist džinni mesist murakamaitset hinnati pronksmedaliga. 

Tohi džinnide autori, Priit Palgi nägu läks särama lugedes rõõmsat teadet. “Ise tehtud ja nii hästi! Me alustasime Tohiga vaid paar aastat tagasi ja nii lühikese ajaga olla maailma absoluutses tipus – see on suur au! See, et Tohi London Dry džinnil jäi kuldmedalist puudu üksikud punktid – see on marginaalne. Pigem tiivustus tegemaks veel paremini.” 

https://iwsc.net/