Skip to main content

Mis on piraadi lemmik täht?

Tohi hele rum blanco

R nagu rumm muidugi! Samuti võis küsida, et miks piraadid armastavad rummi? Sest ilma rummita oleksid nad lihtsalt merekarud…

Rumm ja piraadid

Me kõik teame lugusid mereröövlitest ning rummist. Kas neil tõepõhja ka on? Ikka, kuigi alati tasub pool juttudest maha võtta.

Kariibi mere saared olid rummi tootmise keskused, sest suhkruroo istandused ja destilleerimistehased olid seal laialdaselt levinud. Rummi tootmine oli odav ja levinud ning rummist sai kiiresti kohaliku majanduse oluline osa. Ning sealt omakorda üle ookeani Euroopasse.  Meremehed pidid kannatama pikki reise, mille jooksul oli vaja konserveeritud toiduaineid ja jooke. Rumm, erinevalt veest või õllest, ei riknenud kergesti ning seda sai pikka aega säilitada. See tegi rummist ideaalse joogi meresõitjatele. Mereröövlitele samamoodi, kellele jook maitses ja elus püsimiseks vajasid kabalaevade kraami!  Piraadid kasutasid ära Kariibi mere piirkonna kaootilist ja sageli puudulikku valitsemist. Nad ründasid sageli kaubalaevu, röövides nende lasti, milles oli sageli ka rumm.

Rumm filmides ja raamatutes

Kirjandus ja filmid on tugevalt mõjutanud arusaama piraatidest ja rummist. Näiteks Robert Louis Stevensoni romaan “Aarete saar” ja hiljem hittfilmid nagu “Kariibi mere piraadid” on kinnistanud rummi kui piraatide lemmikjoogi.

Hele rumm klaasis

Heledad rummid, mis on sageli tuntud ka kui valged rummid, on erilise tähelepanu all just nende puhtuse ja mitmekülgsuse tõttu. Neid destilleeritakse korduvalt, et saavutada kergem ja puhtam maitse, mis teeb need ideaalseks kokteilide valmistamiseks. Heledaid rummi kasutatakse just klassikalistes kokteilides nagu mojito, daiquiri ja rummkoola, kuna ei domineeri teiste koostisosade üle, vaid pigem täiendavad ja tõstavad esile kokteili maitset.

Tohi Rum Blanco – Eesti rumm?

Ei, rummi ikka meie kliimas ei tee. Küll aga juhtus Tohi heleda rummiga nii, et otsisime sobivat jooki siit ja sealt, kuni ikka jäädi pidama sinnasamma Kariibidele. Täpselt 4589 meremiili kaugusel olevad unistuste saared on ju maailmakuulsad mitte ainult oma troopilise kliima, vaid ka oma eripalgeliste rummide poolest. Täpsemalt: Trinidad & Tobago ning Dominikaani Vabariik. Kahe saare peale kokku saadi kokku sobilik hele rumm, mille palusime Tohile kokku segada. Sealt reisib rumm vaatides Eestisse ning Tohisool villime ta uhke punase sildiga pudelisse.

Kaks lihtsat kokteili rummiga

Mojito

  • 40 ml Tohi Rum Blanco
  • 10 värsket mündilehte
  • 2 tl valget suhkrut
  • 25 ml värskelt pressitud laimimahla
  • Mullivett
  • Jääkuubikud

Purusta highball klaasis mündilehed ja suhkur (sul on vaja mudlerit ehk väikest nuia!), lisa laimimahl ja rumm. Täida klaas jääkuubikutega ja sega õrnalt. Lisa mullivesi ja kaunista mündilehega.

Rummkoola

Täida kõrge klaas jääkuubikutega, lisa Tohi rumm ja koola. Pigista juurde laimisektor ja sega õrnalt.