Skip to main content

Parim kaasaegne Eesti džinn – just nii, otse Kohilast!

By 7. juuni 2021Tohi postitused
Tohi Cloudberry MIst Gin - World Gin Awards

Oli veidi segane kevad, nagu maailmas juba teist aastat tavaks saanud. Midagi liiga rõõmsat ümberringi ei kuulnud ja sestap tuli ise elu huvitavaks teha. Selles mõttes ei ole elu ühes džinnivabrikus kuidagi teistsugune. Tohi Distillerys oli kevad päris tihe tegelikult – müüki tuli esimene partii Aronia Infused Gin´i ja tänaseks sai eriline tulipunane džinn välja müüdud. Päriselt piiratud partii ikkagi, mitte reklaamitrikk! Ja saatsime murakadžinni tähtsatele võistlustele laia maailma ka. Kui ise reisida ei saa, reisigu vähemasti Tohi esiklaps!

Igal aastal osalevad sajad džinnid üle maailma erinevatel võistlustel, et saada aru, kas master distiller segas kokku parima džinni ja millised džinni maitsenüansid kohtunike ninades esile tulevad. Võistluseid on palju ja tarbijal – vahest rääkimata ka džinni tootjatest – raske eristada, milline on oluline ja milline mitte. Tohi Distillerys on meil seisukoht, et seame oma džinnid üles juba tuntud, aastaid toimunud võistlustele. Eelistatult craft gins ehk käsitöödžinnide seas ja vastavalt oma džinni stiilile – London Dry, Distilled Gin, päritolule, disainile või uuenduslikkusele . Auväärseid võistlusi on mitmeid – IWSC (International Wine and Spirits Competition, Nordic Spirits Awards, spetsiifilised džinnivõistlused World Gin Awards ja The Gin Guide Awards. Rääkimata meie enda Eesti joogivõistlustest.

Tulles tagasi loo alguse juurde. Kuna häid džinne on maailmas palju, siis on võistlustel loodud palju erinevaid kategooriad. Nii on tootjatel kui ka tarbijatel lihtsam orienteeruda. Toidu -ja joogikategoorias on ju võimatu öelda, mis on üks ja ainuke maailma parim.

Selle aasta säravaim tiitel Tohi auhinnakappi tuli segasel kevadel Suurbritanniast –  World Gin AwardsTohi Cloudberry Mist Noridc Dry Gin on maailma parim kaasaegne Eesti džinn. (Best Estonian Contemporary Gin). Meile teadaolevalt on maailmas ikkagi vaid ühel käel loetavaid murakatega destilleeritud džinne! On au olla Eesti džinnide novaator. Kohtunikud kirjeldasid Tohi Cloudberry Mist džinni nii:

TASTING NOTE:
Wonderfully focused juniper nose, with hints of seaweed, citrus and dill, leads to a spicy and sleek palate with well-integrated alcohol. A long herbal finish with some peppery notes. Big and bold throughout.”