Skip to main content

Meil kõigil on elus hetki, kui alkoholi ei taha, ei tohi või pole vaja. Aga hea kokteil ei tähenda tingimata sellist, mis peab sisaldama alkoholi. Vastupidi! Mokteilid ehk alkoholivabad kokteilid on trend olnud juba jupp aega. Inimesed tarbivad vähem alkoholi, kuid hindavad kvaliteetsemaid ja erilisi jooke. Tervislik eluviis on siin, et jääda.

Mis on mokteil?

Nimetus mokteil pärineb inglise keele sõnast “mocktail“, mis omakorda on tuletatud sõnadest “mock“ ehk võlts ja “cocktail“ ehk kokteil. Kuuldavasti tulid mokteilid eriti moodi kuumadel 80ndatel Ameerikas, kui parimatel pidudel taheti püsida sama glamuurne peo algusest lõpuni. Ja seda ka kokteiliklaasis. Täna on mokteilid eelkõige värsked, maitserikkad ja huvitavate nüanssidega. Valikut, millest valmistada mokteil, on pea lõputu. Kui ideid napib, siis tee džinntoonik…ilma “päris“ džinnita ja kasuta alkoholivaba alternatiivi.

Alkoholivabast džinni sünnist

Tohi master distiller Priit Palgil tuli mõte teha päris oma retsept Tohile, muide tööpealkirjaga “Siis, kui ei tohi“, umbes 2 aastat tagasi. Tohi džinnikojas Kohilas käib palju külalisi, tihti autodega ja ikka tihedamini küsiti midagi sama head, kui Tohi džinntoonik. Maailma trende silmas pidades ja kasvavat nõudlust ning džinnihullu õhinat – peale head mitme retseptikoosluse katsetust saigi valmis SEE retsept. “Ma tahtsin teha sellist mittealkohoolset jooki, mis kokteilis maitseks sama äratuntavalt kadakaselt ja aromaatselt, nagu hea džinn klassikalises džinntoonikus“, ütleb Priit.

Tohi Virgin

Tohi Virgin on maitseküllane alkoholivaba, naturaalsete vürtsidega destilleeritud jook, mis on sobilik igas olukorras – ka siis, kui ei tohi.  See on käsutööna valminud ainulaadne jook, mis pakub värsket ja tasakaalustatud maitseelamust. Maitses tunned džinnile iseloomulikke kadakamarja, koriandri, kardemoni ja tsitruse noote. Retsepti ei ole lisatud suhkrut!  Kasuta Tohi Virginit kokteilides džinni asemel. Pssst – on suur oht, et petad ära ka kõige vilunumad eksperdid! Null kraadi, tuju pole nullis ja null muret!

Kuidas juua?

Ilusat alkoholivaba kokteili tohib endale lubada alati. Võta suur copa klaas, täida rohke jääga, lisa 4 cl Tohi Virginit, seejärel lisa 200 ml kuiva klassikalist toonikut. Täpiks i-le lisa viil apelsini ning jahutav kokteil on valmis.

Samuti sobib Tohi Virgin kõikidesse džinnikokteilidesse tavalise džinni asendajaks. Olgu see gin sour või gimlet.

Kust saab?

Ikka Tohi Distillery e-poest või džinnikojast kohapeal, Kohilas Tohisool!