Skip to main content

TOHI džinnid ja rumm – taas parimateks tunnistatud

Tohi Distillery rubiinpunane uhkus ehk Tohi Aronia Infused Gin pälvis kuldmedali tänavusel Eesti Joogifestivalil! Selle arooniadžinni omanäoline, suhkruvaba ja täidlaselt vermutilik iseloom lihtsalt ei jäta külmaks kedagi.

Eesti ainukest murakadžinni TOHI Cloudberry Mist unikaalset maitset hindas žürii hõbedaga. Lisaks pälvis TOHI London Dry Gin ja TOHI Rum Blanco auväärse pronksi ning alkoholist vabastatud TOHI Virgin samuti oma kategooria pronksi.

Parim Eesti Jook 2023 konkursil osales seekord rekordarv jooke. Osa võttis 167 erinevat jooki 48 joogimeistrilt, mida hinnati pimedegustatsioonidel (jookide välimus oli kaetud). Neid hindasid Eesti tunnustatud sommeljeed, baarmenid, ajakirjanikud ja teised oma valdkonna eksperdid. Ükski tootja degusteerimisel ja hindamisel ise osaleda ei saanud. Jooke hinnati iseseisvalt, vastavalt esitatud stiilile ja toote liigile. Hindajatele oli aluseks tootjate antud info sellises mahus, et toode jäi võimalikult anonüümseks. Degusteerimise lihtsustamiseks jaotati joogid oma maitseprofiilide ja olemuse järgi erinevatesse kategooriatesse, mida hindas 26 professionaali.