Skip to main content

Esimesed auhinnad TOHI 2021 džinnidele

Juuni lõpus toimus taas maailma üks kõige olulisemaid alkohoolsete jookide võistluseid – IWSC  2021. Tohi saatis võistlustulle 2021 aasta uued džinnid – London Dry Gin ja Aronia Infused Gin. Viimane on Eestis küll juba välja müüdud, ent erilist arooniadžinni on võimalik veel leida parimatest baaridest ja restoranidest. Paar pudelit džinne panime tähtsa žürii jaoks ka kõrvale ning saatsime Suurbritannia poole teele.

Žürii pidi hindama üle 4000 erineva toote, 80 riigist! Päris hull töö. Kusjuures džinni kategooria oli sel aastal suurima kasvu ja osalejaga – 1000 erinevat džinni! Loomulikult mitte kõik ei saa medalit, ega selgitata vaid 3 parimat nagu sportlasi olümpial. Sest joogimaailm on subjektiivsem, mitmekihilisem ja maitsed on nii erinevad. Sestap on reeglitega sätestatud, et kuni 60% nomineeritud džinni tohivad saada auhinnatud.  Õnneks on džinne veidikenegi lihtsam liigitada nende tüüpide järgi – Distilled gin, London Dry Gin, Sloe gin, Navy Stregth ja võistlusel on veel “omad” stiilid nagu Contemporary Gin ja ka Flavored Gin – et paremini orienteeruda džinnide maailmas.

Trummipõrin – TOHI uued maitsed London Dry Gin ja Aronia Infused Gin leidsid tunnustust ka auväärse žürii seas ja mõlemale omistati väärikas pronksmedal! Arooniadžinn tekitas enim kõneainet ja džnni maitset iseloomustati järgnevalt: “Talvised vürtsid moosise mustsõstra (!!! aroonia on siiski leitav vähestes riikides) karakteriga. Lisaks kuivatatud ürtide noodid. Tammevaadilik ja aromaatne džinn.”

Meie 13 vürtsiga segatud Tohi London Dry Gin´i iseloomustati: “Aroomis on esil aniis, särtsakas sidrunikoor, mürt ning tsitrused. Maitses jääb keelele tantsisklema lagritsajuur ja kadakamari.”

Auväärne IWSC žürii – aitäh teile, oleme uhked!